Jestem z Układu


Przez pychę do ziemi

TO TEN SAM PREZES  I TEN SAM PiS.  TEN CO W LATACH 2005-2007.  WSZYSTKO INNE TO PUDER, MASKARADA I PAPROTKA !

Przyczyna tej smoleńskiej tragedii bije w oczy od samego początku!
Tę załogę poddano niedopuszczalnej, potężnej presji. Ci piloci oczywiście popełnili błąd, bo wiedząc wszystko o warunkach lądowania powinni wystawić generała Błasika z kokpitu, podjąć samodzielnie decyzję o locie gdzie indziej, wylądować bezpiecznie i zostawić całe to towarzystwo na lotnisku, a do domu wrócić pociągiem.

W tym samolocie dowódcą nie był pilot, lecz prezydent, a “prezydent nie podjął jeszcze decyzji co robić dalej”.   Decyzji o czym? Przecież nie o tym, żeby lądować, bo do tego żadnej decyzji nie było potrzeba. Nie podjął decyzji żeby nie lądować; poczekać w powietrzu pewien czas, czy odlecieć na wskazane lotnisko! I to piloci wiedzieli, że nie ma opcji innej niż lądowanie. Piloci wiedzieli, że wolą prezydenta jest by lądować. Czyli trzeba lądować!! I żeby tę potrzebę podkreślić w kabinie zjawił się Błasik i być może jeszcze ktoś. Nigdy by tam się Błasik i ktokolwiek inny nie znalazł, gdyby nie miał aprobaty Kaczyńskiego! Nigdy, to elementarz! Miał swoją obecnością zmobilizować chłopaków, by nie okazali “tchórzostwa” jak ten pilot z lotu do Tbilisi! I niestety nie okazali, pokazali odwagę, zamiast pokazać generałowi energiczny gest kozakiewicza!

Ja rozumiem, że Kaczyński chciał być na czas w Katyniu, żeby uroczystość przyćmiła tę z Tuskiem i Putinem, ale przez to pragniernie, namiętne, straszne, pełne pychy i niedostrzegania wszystkiego innego poza czekającymi w Katyniu i politycznym efektem, przez to do ziemi poszło 96 osób, a Kaczyński na Wawel. Piękny w swym koszmarze paradoks!

I jeszcze jedno, gdyby przyjąć za dobrą monetę twierdzenia, że piloci podjęli decyzję o lądowaniu nie odczuwając presji, że muszą lądować to jest tylko jedno wytłumaczenie ich absurdalnego postępowania – że zbiorowo zwariowali i postanowili zabić siebie i resztę pasażerów.

575 komentarzy to “Przez pychę do ziemi”

 1. Mawar napisał(a):

  Paweł Luboński
  .
  „Warto natomiast przypomnieć, że Platforma nie wpisała sobie na sztandary prywatyzacji szpitali, lecz ich komercjalizację, czyli przekształcenie w spółki prawa handlowego. Właścicielem tych spółek może sobie dalej być państwo czy samorząd”.
  .
  Czy spółki państwowe to przypadkiem nie te sympatyczne miejsca, gdzie są etaty do obsadzenia? Ewentualnie obsadzenie może zejść na szczebel samorządu i lokalnych ogniw partyjnych, ale mechanizm pozostanie ten sam. Widzisz różnicę między krytykowanym powszechnie mechanizmem obsadzania niemedycznych spółek skarbu państwa przez partyjne establishmenty lub lokalne sitwy, a spółek medycznych?

  .

  Oczywiście właściciel może również swoją własność sprzedać firmie lub osobie prywatnej, ale nie ma przecież takiego obowiązku.
  .
  Jasne, że nie ma. Ty jak dostaniesz w spadku parę milionów też nie masz obowiązku go skonsumować. A nawet możesz nie przyjąć spadku. :) Jeśli są jakieś jakieś nieruchomości w atrakcyjnych miejscach to zawsze można je sprzedać, np. deweloperom.

  .

  „Istotna zaś różnica polega na tym, że taka spółka nie może się bezkarnie zadłużać, bo zbankrutuje”.
  .
  Tak, to piękne słowo – zbankrutuje. „Specjaliści” będą nad tym pracować, jak by tu zbankrutować przychodnie zdrowia, a potem sprzedać jej masę upadłościową. Przecież nic się nie może zmarnować.

  .

  „Tak więc twierdzenie, że Komorowski chce sprywatyzować służbę zdrowia naprawdę jest kłamstwem”.
  .
  Może Komorowski nie jest z PO? Więc pytanie – skąd, może z lasu? Zerknij tu, Kataryna przytacza dosłowne wypowiedzi Aleksandra Grada na temat prywatyzacji służby zdrowia.
  http://kataryna.salon24.p.....a-w-sadzie

  A gdyby ci było mało polecam powrót do klasyki: Beata Sawicka: „(…) tyle mam układów teraz wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłby, gdybyśmy my wzięli władzę. Tylko problem jest, jak oni jeszcze raz wezmą władzę i na swoich ludzi powymieniają na kolejne władze.” , Jako też, co oczywiste, „Biznes na służbie zdrowia będzie robiony”. :)
  .
  „Inna rzecz, że niechęć PiS-u do komercjalizacji lub prywatyzacji (nie tylko służby zdrowia) wynika z typowej dla tej formacji nieufności do wszystkiego, na co nie ma wpływu mądra władza centralna, uosabiana sami wiecie przez kogo”.
  .
  To salonowa propaganda – suma ignorancji, złej woli i nawyków do kłamstwa. Na pewno PiS był przeciw złodziejskiej lub idiotycznej prywatyzacji. Ale sięgnijmy do konkretów, weźmy jako przykład „duży interes” – energetykę. Za czasów PiS setki różnych spółek skonsolidowano w cztery potężne koncerny energetyczne (PGE, Tauron, Energa, Enea), które DOPIERO TERAZ można sensownie sprywatyzować poprzez giełdę, mając kontrolę nad tym procesem. Jak wiadomo energetyka to infrastruktura strategiczna dla państwa. I PO teraz prywatyzuje energetykę. Służba zdrowia to jest zupełnie inna branża niż biznes typu kopalnie, elektrownie, czy spółki dystrybucyjne.

 2. Madzia napisał(a):

  Komorowski wychodzi z… NATO:
  „Jest już przygotowywana strategia wyjścia z NATO. Całkiem zwyczajnie jestem już po rozmowach z panem premierem właśnie …”
  http://www.tvn24.pl/-1,16.....omosc.html
  :)

 3. Mawar napisał(a):

  uchachany
  I co na to Europa? Wąsaty hrabia z dwururką chce rozwalić NATO? Może to powrót do ubeckiej koncepcji NATO-bis, co swego czasu lansował TW „Bolek”? Dziś Rzepa pisze (w dodatku Plus – Minus) , że Komorowski z Palikotem polowali w Rosji, może wtedy zapadły jakieś ustalenia? Najwyraźniej Komorowski szykuje nam jakieś zmiany geopolityczne. Miała być Bruksela, salon, Wersal, Agora, Wajda i Bartoszewski, a tu wszystko zmierza w kierunku WNP. No ale na wschodzie są znakomite tereny łowieckie.

 4. Madzia napisał(a):

  http://www.rp.pl/artykul/.....wego_.html
  „Komorowski – noc myśliwego”
  ***
  „W październiku 1994 r. Bronisław Komorowski, wtedy poseł Unii Wolności, zabierając głos w Sejmie w sprawie poselskiego projektu ustawy Prawo łowieckie, martwił się, że myśliwi wciąż są źle postrzegani w społeczeństwie, bo kojarzy się ich z czasami PRL, kiedy polować mogli tylko ludzie aparatu władzy. Z dumą mówił o sobie: – Być członkiem Polskiego Związku Łowieckiego to honor, a nie rzecz naganna.”
  _
  „–Nie każdy może zostać członkiem. Decyduje o tym zarząd związku – mówi jeden z myśliwych zrzeszony w PZŁ. Szefem Naczelnej Rady Łowieckiej PZŁ jest Andrzej Gdula, były wiceszef MSW w PRL, ściągnięty do resortu przez generała Czesława Kiszczaka.”
  ***

 5. Mawar napisał(a):

  Narciarz2
  .
  „Jaroslaw Kaczynski, kiedy czul sie naprawde silny, pozwolil sobie na ingerencje w “wewnetrzne sprawy Kosciola” (sprawa Wielgusa)”.
  .
  To akurat był jego brat, prezydent Lech Kaczyński. Nie była to ingerencja tylko interwencja (chyba widzisz różnicę znaczeniową?), decyzje podejmował papież Benedykt XVI. A gdybyś sobie coś poczytał do poduszki na temat integryzmu religijnego w Europie to twój komentarz ….
  http://kuczyn.com/2010/06.....ment-97036 …. pozbawiany byłby wielu zabawnych rzeczy. Tak więc może lepiej nie czytaj … :)

 6. uchachany napisał(a):

  Madzia
  ale zrobił w konia tych natowskich imperialistów w służbie Doktryny Trumana!
  Dopiero co jako Pe.łO prezydenta podpisał wniosek o przedłużenie i zwiększenie kontyngentu w Afganistanie
  http://news.money.pl/arty.....09754.html
  już się ci imperialiści cieszyli – a tu sru, Hrabia z PRemierem cichcem przygotowali strategię jak ich całkiem wystawić do wiatru!
  Nic dziwnego, że Kaczyński tak ucieka od przedwyborczej debaty z Hrabią:
  stanąć w szranki z taką inteligencją to czyste samobójstwo!

 7. uchachany napisał(a):

  Mawar

  Najwyraźniej Komorowski szykuje nam jakieś zmiany geopolityczne. Miała być Bruksela, salon, Wersal, Agora, Wajda i Bartoszewski,…

  Może Hrabia jako Wybitny_Mąż_Stanu_Z_Charyzmą_Z_Przydziału_Od_Generała
  jest jednocześnie i
  Konrad_Wallenrod_Second_Edition,
  i
  chce wyeksportować do Rosji Wałka z Kiszczakiem, żeby im Okrągły Stół (SE) zrobili…?

 8. Zofia napisał(a):

  Madzia, Uchachany,
  NATO do Afganistanie zostało wciągnięte przez USA i nie tylko Polacy maja dość tamtej wojny, inne NATO-owskie państwa europejskie także.
  Polska walczy jako cześć kontyngentu amerykańskiego i na froncie, będąc w NATO robić tego nie musi.
  Nim coś na ten temat napiszecie, sięgnijcie po stenogramy szczytów NATO i konferencji bezpieczeństwa. Tam się przekonacie, co znaczna część europejskich członków Sojuszu myśli i o wojnie w Afganistanie i USA w NATO.
  Milej lektury.

 9. Mawar napisał(a):

  Madzia
  .
  „Szefem Naczelnej Rady Łowieckiej PZŁ jest Andrzej Gdula, były wiceszef MSW w PRL, ściągnięty do resortu przez generała Czesława Kiszczaka”.

  Wiadomo że środowisko dwururkarzy jest do dziś wybitnie zaUBeczone i zeWSIowane, więc chyba trudno się dziwić, że Komoro-Jamajka już nie chce być w NATO. Może ktoś nad nim porządnie popracował? Tenże A. Gdula (lewica komunistyczna) jest ojcem lewicowego publicysty („Krytyka Polityczna”) Macieja Gduli. Jak widać lewica bardzo ceni sobie dwururki (ale M. Gdula poluje wyłącznie na Kaczki). Naczelny Łowczy III RP A. Gdula był w latem 1989 r. delegatem strony komunistycznej do rozmów z Jackiem Kuroniem. Po ich spotkaniach ukazywały się w prasie zupełnie pozbawione treści drętwe komunikaty. Kuroń zapytany o co tu właściwie chodzi raz mi odpowiedział nieco barwniej: „…no kurwa, tak trzeba”. :)

 10. Mawar napisał(a):

  Zofia
  Rozumiem twoją niechęć do NATO (w końcu ćwiczyłaś to dziesiątki lat), ale naprawdę chcesz, aby talibowie zrobili dżihad w sąiedniej Rosji? :)

 11. Orteq napisał(a):

  Jak się powiedziało a, mus powiedzieć b
  :
  Przytoczylem “Ciężkie lądowanie” (Жестокая посадка), tekst Walerii Nowodworskiej. (Orteq Says: Czerwiec 12th, 2010 at 00:26 )
  Ten „apel do Europejczyków” odważnej dysydentki rosyjskiej, napisany w kilka dni po katastrofie smoleńskiej, był wyraźnym dla nas HASŁEM do boju. Czekaliśmy na nastojaszczy nasz ODZEW ładnych kilka tygodni. I oto jest. W optymalnym momencie przed wyborami. POlszewiki to jest to.
  http://www.blogpress.pl/n.....ment-11627
  .
  Gdy narodowa trwa rozwałka
  jakże brakuje nam Marszałka,
  gdy bajzel robi się nieludzki
  w Krypcie powinien ryknać Piłsudski:
  job twoju w tri PiSdy mać
  tobie tylko kaczki prowadzać szczać.

 12. Mawar napisał(a):

  Madzia, Uchachany
  Komorowski wychodzi z… NATO: „Jest już przygotowywana strategia wyjścia z NATO. Całkiem zwyczajnie jestem już po rozmowach z panem premierem właśnie …”
  ..
  „Dopiero co jako Pe.łO prezydenta podpisał wniosek o przedłużenie i zwiększenie kontyngentu w Afganistanie”.

  (z linku Uchachanego ) „Polski Kontyngent Wojskowy zostanie w Afganistanie na kolejne pół roku. Postanowienie o przedłużeniu misji podpisał marszałek Sejmu Bronisław Komorowski”. (14.10.2010)
  .
  Hrabia Gajowy coś niezdrów ostatnio, chyba należy go oddać w sprawdzone ręce dr. Garlickiego. :)

 13. Mawar napisał(a):

  errata
  http://kuczyn.com/2010/06.....ment-97062
  … powinno być nie 14.10.2010 tylko 14.04.2010.

 14. Mawar napisał(a):

  Hrabia czy Szambelan? :)
  http://www.mmszczecin.pl/...../265.3.jpg

 15. uchachany napisał(a):

  Mawar
  Szambelan, a może i Podkomorzy, albo zgoła cały Komorzy_Z_Etosem_Rycerskim:

  Etos rycerski przydaje się w życiu, także w życiu polityka – powiedział kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Bronisław Komorowski w Chęcinach (Świętokrzyskie) podczas imprezy rycerskiej „Oblężenie chęcińskiej warowni”.

  http://wiadomosci.onet.pl.....,item.html
  .
  Nawet jak na Etośnego_Rycerza przystało Hrabia Komorzy ma i giermka, którym zgodnie z tradycjami jest młodzieniec z rycerskiego rodu, niejaki Janusz_Z_Lublina :)
  .
  Zadaniem takiego giermka była m. in. POmoc w godnym przyodzianiu rynsztunku do boju.
  W tym dbałość, by rycerz przed walką miał łeb należycie zakuty…

 16. uchachany napisał(a):

  Mawar

  Hrabia Gajowy coś niezdrów ostatnio, chyba należy go oddać w sprawdzone ręce dr. Garlickiego. :)

  Sądząc po symptomach odpowiedniejszy byłby kolega partyjny Klich…

 17. Mawar napisał(a):

  Zofia
  .
  „I wcale nie jestem pewna, czy legitymując się amerykańskim paszportem dostaniesz w w polskiej ambasadzie …polski paszport”.
  .
  A tak w ogóle to rozumiesz co czytasz? Napisałem prostymi zdaniami oznajmującymi, że jak legitymujesz się amerykańskim paszportem przed polskim urzędnikiem (mając w kieszeni paszport polski) to on potraktuje cię jak obywatelkę amerykańską. A mając w kieszeni amerykański i legitymując się polskim paszportem, będziesz w Polsce potraktowana jako polska obywatelska. Polski paszport można dostać na podstawie dokumentów potwierdzających polskie obywatelstwo.

 18. Mawar napisał(a):

  Narciarz2
  .
  „…. Ernest Skalski wyraził taka opinie, ze ewentualna wygrana Kaczyńskiego będzie miała negatywne skutki cywilizacyjne dla Polski. …”.
  .
  Klęska powodzi i chaotyczne działanie władz, lansowanie się Tuska na wałach powodziowych, tolerowanie Rychów Sobiesiaków …
  .
  http://1.bp.blogspot.com/.....iesiak.jpg
  .
  …. niewybudowane autostrady, spadek PKB z 7 na 1 proc. pijar zastępujący reformy, wyjście z NATO (ostatni projekt Hrabiego Myśliwego) to są te sukcesy cywilizacyjne, których TYMY RENCAMY musicie teraz bronić. :)
  Skalski to w Agorze frakcja KPP i dlatego narciarzu czujesz naturalną bliskość duchową, intelektualną i organizacyjną, zupełnie niezależnie od rządowych sukcesów, których co niemiara. :)

 19. uchachany napisał(a):

  Mawar

  Skalski to w Agorze frakcja KPP…

  A są tam jakieś inne frakcje…?

 20. kranadha napisał(a):

  Donek – pojdziemy do sadu. A o co? O miedze. „Prawo i Sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie”

 21. narciarz2 napisał(a):

  Najpierw jest spokoj. A potem, jak jeden maz i jedna zona, na blogu pojawia sie Mawar, miner, Uchachany, i Madzia. I dyskutuja ze soba nawzajem. Cos mi sie wydaje, ze to jednak jest Teatrzyk Jednego Aktora.

 22. Torlin napisał(a):

  Widzicie, i to jest właśnie to, czego ja u Was nie znoszę. Ponieważ Miner się czepia, że nie wiadomo, kto to jest „Wy” – to mówię: Uchachany, Mawar i Miner. To jest Wasz sposób dyskusji, obrzydliwy, sugerujący, obmawiający. Jak można napisać (przepraszam – sugerować), że Agora to jest KPP, jak Wera Kostrzewa, Kowalski, Fiedler, Brun czy Warski. Ale Ty oczywiście niczego nie powiedziałeś.
  Obrzydlistwo.
  Jak można napisać, że winą Tuska jest spadek PKB z 7 % do 1. Przecież to jest nieobiektywizm najwyższej próby.
  Obrzydlistwo.
  Niewybudowane autostrady. Ekipa Tuska wybudowała ich najwięcej, teraz zostały zatrzymane z powodu klęski, jaka spotkała Polskę.
  Jak Kaczyński dojdzie do władzy prezydenckiej, to będziemy mieli właśnie takie rozumowanie przerażające, jak Wy to teraz pokazujecie.
  Promować taki styl dyskusji, aby za wszelką cenę ubabrać przeciwnika gównem rozpoczął właśnie Jarosław Kaczyński pokazując puste lodówki po oddaniu władzy w ręce PO. W latach III Rzeczpospolitej takie obrzydlistwa były niedopuszczalne i powszechnie piętnowane.
  Teraz już można wszystko powiedzieć.
  Co chcesz powiedzieć powtarzając już kolejny raz słowa „TYMY RENCAMY” i to drukowanymi literami, aby krzyczały? Co sugerujesz? Że chamstwo dostało się do władzy? Że plebs teraz rządzi? Czy podobnie pisałeś, jak Kaczyński bratał się z Lepperem?

 23. Paweł Luboński napisał(a):

  Mawar: „Czy spółki państwowe to przypadkiem nie te sympatyczne miejsca, gdzie są etaty do obsadzenia?” etc.
  .
  Oczywiście, masz rację. Jeśli przyjmiemy a priori założenie, że wszystko, cokolwiek robi Platforma Obywatelska, robi to w tym celu, żeby jej działacze mogli się obłowić, to każdy fakt da się odpowiednio zinterpretować. Wystarczy odpowiednia doza złej woli.
  Prywatyzują – chcą przejąć państwowy majątek.
  Nie prywatyzują – bo potrzebują posad dla swoich ludzi.
  Robią coś – mają w tym jakiś interes.
  Nie robią nic – bo są leniwi i nie mają programu.
  Myślę, że stać by cię było na trochę głębszą analizę rzeczywistości, bez myślenia plemiennego.
  Ciekawym, czy w przypadku innych partii politycznych miewających dostęp do władzy, czy to na szczeblu krajowym, czy samorządowym, też przyjmujesz takie założenie?

 24. Zofia napisał(a):

  Mawar,
  Rosja wie co to jest Afganistan, to jedno.
  Po drugie – ja nie znoszę traktowania NATO jako instrumentu dla ekspansji militarnej USA, sam Sojusz, jako taki mi nie przeszkadza, aczkolwiek wymaga pewnych modernizacji.
  W spojrzeniu na ten układ militarny nie jestem osamotniona, m.in. podzielam w tej materii – sądy i opinie Angeli Merkel,Sarkozy’ego i innych.
  Po trzecie – co do ćwiczeń – to w odróżnieniu od Ciebie….ćwiczyłam razem z NATO na poligonie i na morzu, osobiście.
  Podczas wielkich manewrów w 2002 r – Strong Resolve, jako akredytowany „korespondent wojenny”.
  Na innych, mniejszych międzynarodowych NATO-wskich manewrach czy np. wszystkich polskich sił lądowych – też bywałam, mamy na Pomorzu Zachodnim wspaniały poligon w Drawsku Pomorskim i okolicach. Oraz port wojenny w Świnoujściu i Bałtyk.Ćwiczenia sztabowe też zaliczałam. Pewnie wiesz, ze w Szczecinie jest Korpus NATO, relacjonowalam jego powstanie
  Dla mnie NATO to nie tylko wieści z mediów i internetu.
  Tylko na realnym froncie walk prowadzonych silami NATO nie byłam, tam wysyła się z reguły młodszych mężczyzn niż starsze panie.
  Nie piszę o czymś ,o czym nie mam zielonego pojęcia.

 25. kranadha napisał(a):

  Maciek – chodzi wiec o to zeby Twoja wersje podac jako oficjalna i po ptokach.
  `
  Dlaczego wiec dalsza dyskusja na ten temat?

Skomentuj